פאר הרמוני

עיצוב ותכנון: האדריכל פרופסור יוסף פרידמן

האדריכל פרופ' יוסף פרידמן נבחר לעצב ולתכנן עבור דומיסיל שבעה מטבחים, הנקראים בשם כל אחד משבעת המינים. מטבח חוץ גפן הוא החמישי בסדרה. עבור פרופ' פרידמן שבעת המטבחים הללו מאפשרים סוגים ודרכים שונים ומגוונים לארח, לשתות, לדבר ולאכול במרפסת, בגינה או בכל מקום פתוח.
מטבח הגפן נקרא כך כי יש בו סוג של אמירה על אירוח, בישול ושתייה. מטבח הגפן עוצב ותוכנן בצורת בר. מטבח שכל התפעול שלו יוצר חוויה ואינטראקציה איכותית בעיני האורח והמארח כאחד, כאשר המארח תמיד ממוקם באופן פרונטאלי מול האורחים. מטבח הגפן יוצר סוג של אמירה ביניהם, מגע ושיח בין האורח למארח. האלמנט הוא מקום, חוויה – ולא רהיט או משטח או מטבח.

ישבנו עם פרידמן לשיחה מעניינת על מטבח הגפן.
״הגפן כולל כיור, פלנצ'ה ובעצם כל מה שצריך לאירוח בחוץ. הגפן מיועד לאירוח יום ולילה. המטבח עומד בחלל הפתוח – כך שהוא גם סוג של הצללה, גוף תאורה ושימשייה. חלקו האחד מוקדש למארח וחלקו השני לאורחים. עוד מסביר פרידמן, כי טכנולוגיית ה-SEGMENT של חברת DOMICILE אין לה אח ורע בעמידות החומר, גם בחלקו הפנימי וגם החיצוני בכל הקשור לחלודה, לחות ופגעי מזג האוויר השונים. בגפן, מסביר פרידמן, בחרנו לשלב עם טכנולוגיית ה-SEGMENT של חברת DOMICILE, עץ סוג איפאה או אירוקו, שהינם אידיאליים לחוץ הבית. התוצאה: שילוב של ברונזה עם עץ, שמשתלב נפלא עם הגינה, הצמחייה, ובאופן כללי עם אווירת החוץ הביתית.״